WAŻNE OGŁOSZENIA :

Wyjazd do Koniakowa

Informuje się, iż w najbliższą sobotę, tj. 30 stycznia 2016 mija ostateczny termin przyjmowania zgłoszeń na wyjazd do Koniakowa ! 

I'm a Question 2

I'm a paragraph. I'm a great place for you to let your users know a little more about me. Double click me to change me and your own content. To customize me and change my font click on the Design tab in the property panel.

I'm a Question 3

I'm a paragraph. I'm a great place for you to let your users know a little more about me. Double click me to change me and your own content. To customize me and change my font click on the Design tab in the property panel.

Please reload

Turniejowe Szlify

9 Marca, 2015

Dnia 28 lutego 2015 r  odbył się Turniej Piłki Nożnej Halowej im. Engelberta Ramoli, który znany jest z wysokiego poziomu; nie zabrakło tam również naszych ministrantów, którzy wystąpili  w kategorii młodszej, czyli szkoła podstawowa i gimnazjum. Nasz drużyna rozegrała 3 mecze, wygrywając jeden
z nich, co ostatecznie uklasowało ją na III miejscu w grupie, niestety było
to za mało na awnas do kolejnej rundy. Orzegowscy ministranci,  w kategorii młodszej byli debiutantami na takiej rangi  turnieju i wystąpili w bardzo młodym składzie, co sprawia, że możemy optymistycznie patrzeć na kolejne lata i oczekiwać sukcesów. Mimo wszytsko dziękujemy za waleczność i grę,
a już 14 marca trzymiemy kciuki za, tym razem naszych starszych ministrantów, którzy zawalczą w swojej kategorii.

                                                                                                                  Wylotek Krzysztof

ZDJĘCIA Z TURNIEJU DOSTEPNE W NASZEJ GALERII.

Wyjazd do Koniakowa

20 Luty, 2015

W dniach 2 -5 lutego odbył się parafialny wyjazd do Koniakowa. Udział wzieły 3 grupy parafialne: dzieci Maryi, ministranci, oraz młodzież oazowa. Każdego dnia pogłębialiśmy swoją wiarę przez: wspólną modlitwę, codzienną Eucharystię, a także na spotkaniach w mniejszych grupach, na których poznawaliśmy przypowieści.  Oprócz spraw duchowych rozwijaliśmy również swoje talenty i umiejętności po przez warsztaty: sportowe, taneczne, muzyczne oraz plastyczne. Nie zabrakło również możliwości do pogłębienia swojej wiedzy, ponieważ odbywały się także warsztaty savoir-vivre. Każdego dnia spędzaliśmy czas na zabawie na śniegu, czemu sprzyjała piękna, zimowa aura oraz góski teren. Nie zabrakło również innych atrakcji, między innymi: dyskoteki, wspólnego ogładania filmu, a także gry w dwa ognie.

Wszystkim, zarówno młodszym i starszym, wyjazd  bardzo się podobał i był świetną opcją spędzenia wolnego czasu. Chcielibyśmy serdecznie podziękować księdzu Karolowi oraz Krystianowi, a także wszyskim, którzy pomogli w organizacji tego wyjazdu.

                                                                                                                                     Wylotek Krzysztof

PO ZDJĘCIA Z WYJAZDU ZAPRASZAMY DO NASZEJ GALERII ZDJĘĆ 

Kolędowanie w Panewnikach

24 Stycznia, 2015

W naszej archidiecezji już od kilku lat organizowane jest ministranckie kolędowanie dla całej służby liturgicznej z Archidiecezji Katowickiej. Cała uroczystość odbywa się
w Katowicach - Panewnikach przy jednym z największych żłóbków w Europie. Nie mogło tam również zabraknąć naszych ministrantów. 
Na początku zebraliśmy się  na śpiewaniu wspólnych kolęd w Bazylice Ojców Franciszkanów, a następnie wzięliśmy udział w Mszy Świętej sprawowanej przez nowo wyświęconego biskupa ks. Marka Szkudło.

Po częściach oficjalnych przyszedł czas na części nieoficjalne, a mianowicie: wspólna biesiada na salkach katechetycznych, konkursy kolędi spotkania ze znajomymi z rekolekcji wakacyjnych. Nie mogło również zabraknąć czasu na wspólne zdjęcia. Po ogólnym zliczeniu w Panewnikach zagościło około 500 ministrantów z całej archidiecezji. Dziękujemy wszystkim za wspólnie, wesoło spędzony czas.

                                                                                                                                      Wylotek Krzysztof

Tarsycjusz, Ustanowienie

28 Listopada, 2014

Grupa ministrantów stale rośnie. W listopadzie przpada wspomnienie jednego z patronów ministrantów- św. Tarsycjusza, zgodnie z  tradycją do służby liturgicznej w tym dniu włącza się nowych chłopców na rok próby, a tym, którzy już ten rok przeżyli wręcza się kołnierze. Zwyczaj ten jest również zachowany w naszej parafii. W zeszłą niedzielę tj. 23 listopada 2014 roku w Uroczystość Chrystusa Króla o godzinie 16:30 ośmiu młodych ministrantów po roku próby otrzymało kołnierz. Po Mszy Świętaj wszyscy ministranci wraz z rodzinami spotkali się na salkach parafialnych na podsumowaniu całego roku. Spotkanie przeżyliśmy w radosnej atmosferze. Nie możemy zapomnieć również o innym ważnym wydarzeniu, które odbyło sie dzień wcześniej tj. 22 listopada 2014 roku, a mianowicie czterech naszych starszych ministrantów- Dawid Maszota i Andrzej Maksym zostało ustanowionych animatorami i otrzymali krzyże animatorskie, a Kamil Nowak i Wylotek Krzysztof zostali ustanowieni kandydatami na animatorów. Także Robert Dobies jest w trakcie przygotowań do otrzymania krzyża. Wszystkim gratulujemy i dziękujemy za były rok formacyjny.  
                                                                                                        Wylotek Krzysztof

                Po zdjęcia z tych wydarzeń zapraszamy do naszej GALERII

Zachęcamy równierz do lektury artykułu na temat naszego patrona - Św. Tracycjusza

1/1

Please reload

LICZNIK ODWIEDZIN : 

( Od 10 stycznia 2015 ) 

WERSJA TESTOWA